Višňák

VIŠŇÁK  – višňový nektar v počátečním stádiu kvašení.

Připravili jsme pro Vás jako novinku roku 2018. Náš mladý višňový sad má první úrodu a tak jsme pro Vás připravili letní osvěžující nízkoalkoholický nápoj – višňák. Ten se pil vždy v období začátku prázdnin, kdy je na jižní Moravě velmi teplo, probíhají žně a v mnoha obcích je to i čas tradičních hodů. Zároveň dozrávají višně. V horkém žňovém počasí višňák osvěžil vždy nejlépe, zejména chlazený, ze sklepa.

Kde se ve vinařství vzal višňák?

V roce 2014 jsme vysadili višňový sad, který letos dává svou první úrodu. Vloni vlivem dvou jarních mrazíků jsme nesklidili nic. Letošní dozrávání višní se neobvykle posunulo díky počasí do června, proto jej nabízíme již nyní. Chceme nabízet nápoj jako předzvěst podzimního burčáku. Přijďte jej vyzkoušet u nás ve vinařském dvoře, v Nosislavi u Válků.

A co to je višňák?

Je to částečně rozkvašená šťáva z višní a obsahuje přírodní látky prospěšné zdraví. Vylisovaná šťáva z dužiny a slupek višní obsahuje množství vitamínu C, E, vitamíny skupiny B, minerály a antioxidanty. Višňák, jako letní obdoba burčáku je jen krátce sezonní záležitost.

Jak pít višňák?

Nejlepší je chlazený, tzv. ze sedmého schodu, v naturálním stavu. Můžete si z višňáku udělat také osvěžující letní střik s perlivou minerálkou, ale je jistě i mnoho dalších variací na letní drinky z višňáku, doplněné ovocem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..